Absolwenci Kołłątaja – Maciej Musiał

123345Nauczyciele zapamiętali go jako wesołego i energicznego ucznia. Sam mówi, że gdyby mógł cofnąć czas, na pewno bardziej przykładałby się do nauki, a zwłaszcza do języków obcych.  Z radością wspomina swoją klasę i  naukę w technikum gastronomicznym. Od czasu zdania przez niego matury minęło 11 lat. I były to lata pracy w wyuczonym zawodzie. Maciej Musiał – absolwent Zespołu Szkół i Placówek im. Hugona Kołłątaja, matura 2005, opowiedział nam o swoich doświadczeniach zawodowych i ciągłej chęci doskonalenia. Ze skromnością wspomniał o konkursach kulinarnych, w których uczestniczył i odnosił sukcesy.

12968161_195816317470435_6569718620046546049_o

Z pasją mówi o wykonywanej pracy i o chęci zaspokajania wyszukanych gustów kulinarnych gości. Służy radą i pomocą młodym ludziom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z gastronomią. Podejmuje trudne wyzwania i udziela się społecznie. Wielokrotnie podkreśla, że w zawodzie kucharza tylko leniwa osoba nie znajdzie zatrudnienia. Bez wahania przyjął zaproszenie do rodzimej szkoły, by dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami. Przeczytajcie wywiad z Maciejem Musiałem w najnowszym numerze gazety szkolnej Hugołłaj.

 

avatar

Post author

Polonistka i bibliotekarka z zamiłowania i wykształcenia, opiekunka Szkolnego Koła Dziennikarskiego. Wraz z grupą ambitnych, kreatywnych i niezastąpionych uczennic redaguje gazetę Hugołłaj. Uwielbia czytać książki i zrywać polne kwiatki.

Leave a Reply