Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada 2021 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Święto to obchodzone jest co roku 11 listopada. Ten dzień był również wyjątkowy dla uczniów klas pierwszych i drugich technikum logistycznego, którzy wchodzą w skład grupy mundurowej – uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie.

W wyniku 3 rozbiorów – w 1772r., 1793r. i 1795r. państwo polskie zostało wymazane z mapy Europy. Pomimo licznych powstań, nie udało się doprowadzić do odzyskania niepodległości. Dopiero I wojna światowa stała się szansą na niepodległość.

11 listopada 1918 r. Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe I wojny światowej. Po 123 latach Polska odzyskała niepodległość.