Dzień Otwarty 2016

_DSC0177

Ten, kto przyszedł, widział i przeżył. Kto nie przyszedł, niech żałuje, bo w Kołłątaju było najfajniej !!! Społeczność szkolna zadbała o to, by zadowolić najbardziej wymagających gimnazjalistów. Były wrażenia estetyczne, trening umysłowy, doznania smakowe oraz coś dla zdrowia i urody. Wszystkie atrakcje tematycznie nawiązywały do oferty edukacyjnej Zespołu Szkół i Placówek im. Hugona Kołłątaja przygotowanej na rok szkolny 2016/2017. 

_DSC0125

Na początek z oparów dymu wyłonili się przedstawiciele Śląsko – Jurajskiego Stowarzyszenia Qulinarnego by oczarować wszystkich ciekawostkami kuchni molekularnej. Absolwent naszej szkoły – Pan Maciej Musiał wraz z przyjaciółmi przygotowali i zaserwowali, m. in. pudry smakowe na bazie maltodextryny z olejami z pestek dyni i olejem cytrynowym, jadalną ziemię z białej czekolady, crem brulle z syfonu oraz pianki z soków owocowych z dodatkiem lecytyny. Jakkolwiek tajemniczo by to nie brzmiało, było widowiskowo, nietuzinkowo i naprawdę smakowicie. Po chwili padło zaklęcie „Stoliczku, nakryj się!” i pojawił się on – pięknie nakryty i udekorowany stół bankietowy. Dzięki absolwentce Kołłątaja – Pani Adrianie Gajek zgromadzeni uczniowie dowiedzieli się jak przebiega organizacja uroczystości w lokalach gastronomicznych. Poznali specyfikę pracy kelnera oraz poczuli się jak goście ekskluzywnej restauracji.

_DSC0221

Czas mijał, w tle pobrzmiewała muzyka, a ciekawskie spojrzenia oraz myśli gimnazjalistów podążały w kierunku wybiegu ustawionego w głównej części sali. Jeszcze tylko chwila, zapowiedź i…..poszły!!! Uczennice Kołłątaja oraz zaprzyjaźnionej szkoły niczym profesjonalne modelki zaprezentowały pokaz kolekcji modeli odzieżowych. Pierwszą inspirowaną folklorem rosyjskim, barwami flagi ukraińskiej oraz drugą zatytułowaną „Smak czerni i bieli” – nagrodzoną na ogólnopolskim pokazie szkół mody „Kreacje Prowokacje” w Radomiu. Na zakończenie zaprezentowana została kolekcja pt.  „Na błękitu tle” – utrzymana w stylu romantycznym, inspirowana przyrodą i wykonana z włókniny. Tego w Kołłątaju jeszcze nie było, światła fleszy, kamery i głośne oklaski, a w centralnym miejscu ekspozycja kolekcji modowej wykonanej przez Projektantkę Panią Ewę Kyrcz, która objęła patronatem honorowym nowy kierunek kształcenia – technik przemysłu mody.

_DSC0161

Przybyli Goście jeszcze nie zdążyli ochłonąć po pokazie, a już czekała na nich kolejna atrakcja – wizyta w nowej pracowni hotelarskiej. Tutaj mogli posmakować małych przekąsek i orzeźwiającej lemoniady, zobaczyć recepcję hotelową wraz z jej wyposażeniem w nowoczesny sprzęt techniczny oraz „złapać oddech” w pokoju relaksacyjnym. Gimnazjaliści, którzy odwiedzili szkołę przy Miodowej 1 z pewnością potwierdzą, że ilość oferowanych atrakcji zapierała dech w piersiach. Nie sposób było przejść obojętnie obok przekąsek, słodkości i kolorowych drinków bezalkoholowych przygotowanych przez uczniów technikum żywieniowego. Pokój hotelowy zaaranżowany przez młodzież z technikum hotelarskiego przywoływał wspomnienie wakacji. W salonie fryzjersko-kosmetycznym krzątały się uśmiechnięte dziewczęta z klas fryzjerskich, wykonując fantazyjne uczesania oraz najmodniejszy make-up. W przestrzeni magazynowej przygotowanej przez logistyków można było rozwiązać zagadkę logistyczną, wydrukować kod kreskowy z datą swoich urodzin, skompletować paletową jednostkę ładunkową oraz wcielić się w rolę maszynisty na symulatorze lokomotywy.

_DSC0095

Klasopracownie Zespołu Szkół i Placówek im. Hugona Kołłątaja stały otworem, a działacze i opiekunowie kół zainteresowań prezentowali ofertę zajęć pozalekcyjnych, na których można rozwijać swoje pasje i hobby. Wiele przebytych kilometrów, mnóstwo niespodzianek i na zakończenie zasłużona nagroda – smaczne dania z grilla serwowane na świeżym powietrzu.

Zobacz więcej zdjęć!

Dziękujemy wszystkim Gościom, którzy odwiedzili nas w trakcie Dnia Otwartego Szkoły. Jesteśmy przekonani, że kontynuowanie nauki w Kołłątaju to dobry wybór i pewna przyszłość 🙂

Społeczność Zespołu Szkół i Placówek im. Hugona Kołłątaja w Zawierciu składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, instytucjom i organizacjom, które przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia Dnia Otwartego Szkoły:

 • Patron Honorowy kierunku technik przemysłu mody – Projektantka Pani Ewa Kyrcz
 • Pani Iwona Czech reprezentująca Panią Ewę Kyrcz
 • Pani Adriana Gajek- Kierownik Sali w Zajeździe Hetman
 • Pan Paweł Wójcik – Prezes Śląsko Jurajskiego Stowarzyszenia Qulinarnego
 • Pan Maciej Musiał – Szef Kuchni Hotelu Poziom 511
 • Pan Adrian Mzyk
 • Pan Marcin Ziętarski
 • Panie Barbara Siewniak-Hamerlik i Jolanta Tworek reprezentujące zaprzyjaźnioną szkołę, która przygotowała pokaz mody
 • Zajazd Hetman
 • Hotel Zawiercie
 • Hotel Poziom 511
 • Śląsko Jurajskie Stowarzyszenie Qulinarne
 • Zakłady Mięsne Silesia S.A.
 • Piekarnia PIEKPOL Ewa Papaj
 • Butik HYPNOSE

 Dzięki Państwa aktywnemu wsparciu przyjęliśmy i ugościliśmy Gimnazjalistów.

avatar

Post author

Polonistka i bibliotekarka z zamiłowania i wykształcenia, opiekunka Szkolnego Koła Dziennikarskiego. Wraz z grupą ambitnych, kreatywnych i niezastąpionych uczennic redaguje gazetę Hugołłaj. Uwielbia czytać książki i zrywać polne kwiatki.

Leave a Reply