Europejski Dzień Języków


Dnia 27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.
Na progu nowego roku szkolnego chcieliśmy podkreślić znaczenie języków obcych we współczesnym świecie oraz zachęcić wszystkich uczniów do wytrwałej i systematycznej nauki tych języków. Naszym celem było także ukazanie różnorodności językowo-kulturowej Europy.
Młodzież naszej szkoły, tak jak co roku, przygotowała swoje „stoiska”, na których zaprezentowała wylosowany przez siebie kraj europejski.
Mogliśmy podziwiać własnoręcznie wykonane plakaty, flagi, rozmaite gadżety związane z danym krajem. Było barwnie …..oraz „smacznie”! Uczniowie bowiem przygotowali również charakterystyczne dla krajów potrawy. Królowały sałatki, desery, kanapki, ciasta, ciasteczka, przekąski na zimno i na ciepło. Było coś na słodko, na ostro, na słono, a więc wszystko to , czym chwali się i „co jada Europa”.
Nasz program artystyczny rozpoczął skecz, potem była recytacja wiersza w języku angielskim, piosenki, prezentacja multimedialna o naszych europejskich sąsiadach, pokazy tańca nowoczesnego oraz belgijka, zatańczona przez dużą grupę młodzieży.
W konkursie na najciekawszą prezentację danego kraju europejskiego, pierwsze miejsce zajęła klasa II TF/H, drugie- klasa I TL G, trzecie – klasa I TL SP.
Najważniejsze w tym dniu było to, że dzięki zabawie, piosence, a nawet degustacji , mogliśmy bliżej poznać kulturę i tradycje naszych europejskich sąsiadów oraz w pełni poczuć się Europejczykami.

Zobacz więcej zdjęć!

 

avatar

Post author

Leave a Reply