Europejski Dzień Języków

 Dnia 25 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

 Celem tej naszej szkolnej imprezy było ukazanie różnorodności językowo- kulturowej Europy oraz  wspieranie nauki języków obcych. Tradycyjnie już, młodzież naszej szkoły przygotowała krótki program artystyczny.

Dziewczyny z klas drugich, Ola, Julia, Gosia oraz Magda wykonały piosenki w różnych językach, między innymi po włosku i po hiszpańsku.

Kacper z klasy II TŻ/L zaprezentował swoje  niesamowite umiejętności, pokazując próbkę rytmicznego  beatboxu;  natomiast Ala i Natalka umiliły nam ten dzień swoim wyjątkowym układem tanecznym.

Wysłuchaliśmy też recytacji tekstów w różnych językach. Natomiast chłopcy z klasy 4 TL, Bartek, Radek, Patryk i Kacper przygotowali i odegrali dla nas skecz pt „Polacy w Wielkiej Brytanii”. Nie zabrakło również zabawnego wykonania tańca Jezioro Łabędzie, który popisowo zatańczyli Wiktor, Dominik, Adrian i Bartek, bawiąc nas do łez.

Na koniec emocje podgrzał pokaz dyscypliny sportowej, Kick-boxingu, którego bezspornym mistrzem jest Hubert z klasy 4TL.

Najważniejsze w tym dniu było to, że dzięki zabawie, piosence, tańcowi czy recytacji,  mogliśmy bliżej poznać kulturę i tradycje naszych europejskich sąsiadów  i w pełni poczuć się Europejczykami.

Zobacz więcej zdjęć!

avatar

Post author

Leave a Reply