„Kołłątaj” na targach turystycznych w Katowicach

W dniach 29-31.03.2019r. odbyły się 25 Międzynarodowe Targi Turystyki GLOBalnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Miastem Partnerskim tegorocznej edycji było czeskie miasto Ostrava, położone zaledwie 10 km od Polski w tzw. Bramie Morawskiej.

Gość specjalny Targów to młody podróżnik: Szymon Radzimierski, który jest miłośnikiem hardcorowych wypraw i egzotycznych zwierząt. Uwielbia ekstremalne warunki – trekking przez dżunglę na Borneo, wspinaczkę na czynny wulkan w Etiopii, pływanie z ogromnymi mantami i rekinami wielorybami.

Podczas Targów odbył się trzydniowy cykl prelekcji/warsztatów o Albanii prowadzonych przez podróżniczkę z bloga: www.albaniapopolsku.pl – Roksanę Nowak, która przedstawiła Kraj Orłów i bunkrów od strony społeczno-kulturowej. Zorganizowała także mini warsztaty języka albańskiego i wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się przeprowadzić do Albanii.

Na targach wystawiło się ponad 200 podmiotów turystycznych, z Polski i zagranicy. Na zwiedzających czekały oferty specjalne i zniżki oferowane przez wystawców.

W tych wszystkich atrakcjach uczestniczyli uczniowie klas „hotelarskich” i „gastronomicznych” Zespołu Szkół i Placówek im. Hugona Kołłątaja w Zawierciu. Parę map turystycznych i przewodników turystycznych – Sądeckie, Mazowsze, Lubelskie, Tarnowskie i oczywiście Śląskie; andaluzyjskie oliwki zielone, czarne, z migdałami; rozmowa o chińskiej wódce; wyprawa na „długi weekend” na Słowację – Słowacki Raj; a może na wakacje do Chorwacji; występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”; i wiele jeszcze innych atrakcji na Targach. Turystyka to temat bez końca ….

Po drodze do Międzynarodowego Centrum Kongresowego pamiątkowe zdjęcia na tle Pomnika Powstańców Śląskich oraz Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek.

Z turystycznym pozdrowieniem.

Zobacz więcej zdjęć!

 

avatar

Post author

Leave a Reply