Najlepsza PIZZA? Tylko w Kołłątaju!

27292957886_471facb56b_k

„Mamma Mia! Czyli najlepsza PIZZA pod słońcem” – to temat kolejnych warsztatów kulinarnych zorganizowanych dla gimnazjalistów w Zespole Szkół i Placówek im. Hugona Kołłątaja. Tym razem swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie z Kroczyc i z Pilicy. W trakcie spotkania pod czujnym okiem kolegów z technikum żywieniowego gimnazjaliści samodzielnie wykonali i uformowali ciasto drożdżowe oraz skomponowali dodatki i przyprawy do ulubionej pizzy. Młodzież znakomicie wcieliła się w rolę profesjonalnych pizzermanów, a zapach smakowitych wypieków zwabił miłośników tego popularnego włoskiego dania.

27228659492_fb82aea930_k

Znakomite aromatyczne pizze podane zostały na drewnianych deskach do wspólnego stołu, na którym nie zabrakło charakterystycznych dodatków, takich jak oliwa czy bazylia. Rodzinna atmosfera, zapach ziół i przyjemne dla ucha włoskie melodie znakomicie wpisały się w klimat spotkania zorganizowanego w Kołłątaju. Na podsumowanie jeszcze wizyta w pracowni hotelarskiej, słodki deser i wręczenie certyfikatów. Z głową pełną wrażeń i pełnymi brzuchami aż nie chciało się wracać na lekcje. Gimnazjaliści przekonali się, że oprócz nauki w profesjonalnych pracowniach Kołłątaj oferuje również przyjemną atmosferę pełną życzliwości oraz możliwość rozwijania pasji i zainteresowań. Serdecznie dziękujemy za udział w warsztatach i zapraszamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej

Zobacz więcej zdjęć!

avatar

Post author

Polonistka i bibliotekarka z zamiłowania i wykształcenia, opiekunka Szkolnego Koła Dziennikarskiego. Wraz z grupą ambitnych, kreatywnych i niezastąpionych uczennic redaguje gazetę Hugołłaj. Uwielbia czytać książki i zrywać polne kwiatki.

Leave a Reply