Szkolny Światowy dzień Zdrowia i Urody

27209508876_de9957c4d3_k

17 maja obchodziliśmy w szkole Szkolny Światowy dzień Zdrowia i Urody. W tym roku główny nacisk położyłyśmy na problem nadmiaru cukru w diecie młodych ludzi. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia na świecie około 350 milionów ludzi choruje na cukrzycę, a w przeciągu najbliższych 20 lat liczba ta może się podwoić. Cukrzyca jest chorobą przewlekłą, ale przy zastosowaniu właściwego leczenia jej wpływ na życie chorego można zminimalizować. Wśród zaproszonych gości byli nauczyciele i wychowawcy wraz z wychowankami ZPiSdN w Zawierciu. Dziewczęta zaprezentowały pokaz koordynacji ruchowej, zwinności, gibkości i siły.

27243260655_4dab3f4c25_k

Następnie obejrzeliśmy w ich wykonaniu spektakl profilaktyczny pt. „Misja specjalna”, w którym zwrócono uwagę na różne uzależnienia i zagrożenia współczesnego świata czyhające na młodego człowieka. W tym dniu zaprosiliśmy specjalistów z różnych dziedzin, którzy przygotowali krótkie pogadanki na temat zdrowego odżywiania oraz mody na smukła sylwetkę. To co spożywamy oraz jaki i kiedy jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, kondycję fizyczną i psychiczną oraz postępy w nauce.  Panie dietetyczki dokonywały analizy masy i składu ciała oraz udzielały porad żywieniowych. Uczniowie mogli podziwiać pozy wizażu, stylizacji fryzur i paznokci. Mogli skorzystać z określenia fototypu urody przy użyciu profesjonalnych narzędzi.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, którzy włączyli się w ideę propagowania zdrowego stylu życia:

• Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Zawierciu
  • SPA La Belleza w Hotelu „Zawiercie”
  • Park Wodny „Jura” w Łazach
  • Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach
  • firma „AVON”
  • firma „Oriflame”
  • firma  „Tapperware

Nauczyciel bibliotekarz, opiekun Szkolnego Koła PCK.