Technik Usług Fryzjerskich

Najbardziej wyczesany kierunek kształcenia!

Technik usług fryzjerskich to zawód artystyczny, dający ogromne możliwości rozwoju osobom kreatywnym, interesującym się modą.


Fryzjer to nie tylko praca w salonie fryzjerskim. Po ukończeniu tego kierunku można znaleźć zatrudnieni e wszędzie tam, gdzie potrzebny jest fryzjer-stylista np. w telewizji, teatrze i na planie filmowym. Można podąć pracę, jako konsultant fryzjerski, doradca techniczny i przedstawiciel profesjonalnych kosmetycznych firm fryzjerskich.


W szkole uczeń poznaje techniki wykonywania zabiegów fryzjerskich takich jak: pielęgnacja włosów, strzyżenie, trwałe zabiegi skręcania i prostowania chemicznego, koloryzacja i odbarwianie włosów, oraz stylizacji fryzur.

Aby poprawnie wykonywać zabiegi fryzjerskie, uczy się doboru koloru i kształtu fryzur do typu urody klienta, poznaje budowę włosa i skóry, poznaje rodzaje i działanie środków do pielęgnacji i stylizacji włosów oraz ich zastosowanie, analizuje wygląd klienta i projektuje fryzury.


Na zajęciach praktycznych, odbywających się jeden dzień w tygodniu w pracowni fryzjerskiej lub w salonie fryzjerskim, uczeń nabywa umiejętności posługiwania się profesjonalnymi narzędziami i wykonywania usług fryzjerskich.


Absolwent technikum usług fryzjerskich może kontynuować naukę w szkole wyższej na kierunku kosmetologia.

Zespół Szkół i Placówek im. Hugona Kołłątaja
ul. Miodowa 1
42-400 Zawiercie

Telefon: (32) 67-238-03
Email: kontakt@kollataj.edu.pl
Web: kollataj.edu.pl