Warsztaty kulinarne „Tajniki kuchni świata”

10 oraz 17 grudnia uczniowie klasy 1 TŻG poznali tajemnice kuchni świata uczestnicząc w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Medyczną w Katowicach pod czujnym okiem Pani Katarzyny Martela, w ramach Projektu „Wiedza, rozwój, zdrowie – warsztaty edukacyjne dla młodzieży – Trzecia Misja Uczelni”.

Na początku mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej tematyce kuchni świata uczestnicząc w wykładzie o potrawach charakterystycznych m.in. dla kuchni włoskiej, gruzińskiej, tajskiej oraz francuskiej. Potem nasi kucharze z 1 TŻ przystąpili do dzieła. Potrawy były tak smaczne i pięknie podane, że uśmiechy nie znikały z ust wszystkich obecnych na warsztatach.

Dziękujemy Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach za bardzo ciekawe warsztaty wprowadzające nas w tajniki kuchni świata. Stały się one dla nas wszystkich inspiracją by jeszcze bliżej przyjrzeć się tej tematyce na zajęciach praktycznych w szkole, jak również w pracy zawodowej i w domu. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach