Wręczenie dokumentów Europass – Mobilność

6 czerwca 2019 r. uczniowie szkoły otrzymali dokumenty Europass – Mobilność potwierdzające zrealizowaną przez nich czterotygodniową praktykę zawodową w Niemczech w ramach projektu Erasmus+ „Praktyki zawodowe dla młodych techników – kontynuacja dobrej współpracy z niemieckimi przedsiębiorstwami”. Dokumenty potwierdzone przez Krajowe Centrum Europass z siedzibą w Warszawie otrzymało 30 uczniów kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa i technik logistyk.
W uroczystości wzięli udział uczniowie szkoły, grono pedagogiczne, zaproszeni goście, a wśród nich przedstawiciel partnera niemieckiego – pan dr Manfred Müller i koordynator projektów na terenie Polski – pani Katarzyna Suchocka oraz ósmoklasiści i uczniowie trzecich klas gimnazjów powiatu zawierciańskiego. Zgromadzonych gości powitał dyrektor szkoły pan Artur Zacłona.

Swój zagraniczny pobyt uczniowie zaprezentowali w formie krótkiego filmiku, dzięki czemu obecni na uroczystości mieli możliwość nie tylko poznać uczestników projektu, ale także zobaczyć wykonywane przez nich zadania oraz zwiedzane miasta i zabytki Niemiec.

Dokumenty Europass – Mobilność otrzymali następujący uczniowie:
– technik żywienia i usług gastronomicznych: Katarzyna Beleć, Beata Majchrzyk, Wiktoria Cichor, Paulina Laskowska, Karina Skrobarczyk, Katarzyna Gęsikowska, Karolina Rasztabiga, Filip Meyer, Mikołaj Dunak, Julia Woś, Alicja Hyla;
– technik hotelarstwa: Izabela Kowal (dwukrotnie na praktyce), Roksana Szecówka, Kinga Kurek, Wiktoria Grzybek, Weronika Kaniecka, Mateusz Molenda;
– technik logistyk: Robert Wolnicki (dwukrotnie na praktyce), Dariusz Bugajny, Paweł Polaschek, Hubert Bernacki, Wiktor Bernacki, Angelika Kręcichwast, Kamila Synowiec, Agnieszka Jachna, Oliwia Rok, Paulina Kuźniak, Julia Dworczyk.

Uroczystość była doskonała okazją do podsumowania kończącego się już projektu, zarówno przez dyrektora szkoły, jak i przez koordynatora niemieckiego Siegmundburger Haus Werraquelle GmbH. Oboje zgodnie potwierdzili, że uczniowie dali się poznać u niemieckich pracodawcówz dobrej strony. Młodzież sumiennie wypełniała swoje obowiązki, dzięki czemu wróciła
do kraju z bogatym bagażem doświadczenia zawodowego, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości podczas kontynuowania edukacji lub podjęcia pracy zawodowej.

W ramach projektu Erasmus+ „Praktyki zawodowe dla młodych techników – kontynuacja dobrej współpracy z niemieckimi przedsiębiorstwami” na miesięczną praktykę do Niemiec wyjechało łącznie 40 uczniów szkoły. Odbyły się 3 mobilności w terminach: 24.11.2017 r. – 21.12.2017 r.; 07.09.2018 r. – 04.10.2018 r. oraz 03.05.2019 r. – 30.05.2019 r. Uczestnicy odbywali praktyki w trzy – i czterogwiazdkowych hotelach na terenie Turyngii i Hesji oraz w przedsiębiorstwie logistycznym Storch Ciret Logistics. Projekt był realizowany przy wsparciu Funduszy Europejskich, a udział w nim był dla uczestników całkowicie bezpłatny. Całkowita kwota dofinansowania projektu wyniosła 102.180, 00 €.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!

Zobacz więcej zdjęć!

 

avatar

Post author

Leave a Reply