XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu o Indeks Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej

dav

XIV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Hotelarsko – Geograficznej „Uwolnij wyobraźnię” organizowany przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.
Główną nagrodą jest indeks na studia na wydziale Turystyki i Rekeacji WSTiE.

Po wcześniejszych eliminacjach, które odbyły się w Zespole Szkół i Placówek im. Hugona Kołłątaja w Zawierciu, do etapu finałowego zakwalifikowały się uczennice IV klasy Technikum Hotelarskiego: Irena Kot, Oliwia Zatońska, Weronika Boryń.

W finale uczestnicy musieli zmierzyć się z częścią teoretyczną, którą był test wiedzy. Pytania nie należały do najłatwiejszych, jednak wyzwaniem okazała się część praktyczna. Każdy z uczestników musiał wylosować polecenia. Za zadanie mieli odpowiedzieć na dwa pytania: pierwsze dotyczyło usług hotelarskich, a kolejne polegało na zaproponowaniu tygodniowej wycieczki do Augustowa lub Zakopanego. Adrenaliny dodawał fakt, że uczestnicy swoje wypowiedzi prezentowali przed pracownikami naukowymi Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.

04 marca 2019r. w Suchej Beskidzkiej odbył się finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Hotelarsko – Geograficznej, w którym uczestniczyło kilkanaście szkół z województwa małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego ( ok 30 uczniów).
Konkurs, organizowany przez wiele lat pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, po raz pierwszy odbył się w roku 2005. Do tej pory wzięło w nim udział kilka tysięcy uczestników z całej Polski.

Gratulujemy!!!